Wrażenia z użytkowania kamery SJACM SJ8 PRO jako wideo rejestratora motocyklowego

Cel: kamera ma służyć jako wideo rejestrator (nadpisywanie najstarszych plików) z opcją filmowania w lepszej rozdzielczości bardziej widokowych odcinków tras podczas motowyjazdów.

 Kamerkę SJ8 Pro kupiłem po problematycznym użytkowaniu INNOV K1. Decyzja o wyborze SJ8 Pro podyktowana była wymaganiami co to stabilizacji obrazu oraz obudowie umożliwiającej stałe ładowanie z instalacji motocykla. Buszując na AliExpress dosyć przypadkowo natknąłem się na obudowę do SJ8 z uszczelnionym wyjściem na kabel USB więc decyzja o zakupie kamerki była już tylko kwestią czasu.

Do kamery nabyłem również dwie karty SD SanDisk Extreme Pro (C10, U3, V30, A2), o pojemności 128GB każda

Pierwszy poważny test urządzenie przeszło podczas wyjazdu do Włoch w czerwcu 2019.

Początkowy punkt instalacji kamery znajdował się na dolnej części szyby, niestety jeszcze w Polsce obrotowy uchwyt się rozsypał a ja miałem pod ręką tylko uchwyt do przyklejenia na płaskie powierzchnie więc finalnie kamerka wylądowała na deflektorze owiewki. Miejsce niefortunne ze względu na tendencję deflektora do rezonowania, które powodowało szaleństwo stabilizacji obrazu (tak przynajmniej mi się wydaje :x).

e-Fabian wideorejestrator SJ8 - mocowanie

Przez cały wyjazd nie miałem z kamerką żadnych problemów. Wilgoć nie dostawała się do obudowy pomimo intensywnych opadów deszczu i dużych różnic temperatur.

Jedyny problem jaki miałem już po powrocie to konieczność restartu kamery po włożeniu jednej z moich starszych kart SD o pojemności 64GB. Wymiana kart 128GB w trasie nie powodowała żadnych problemów. W aktualnym sezonie przyjrzę się bardziej dokładnie podobnym sytuacjom.

Jak dotąd najsłabszym ogniwem okazuje się wrażliwość obudowy na zarysowania. Po jednym sezonie na obudowie widoczne są rysy – co widać po najbardziej wystającym elemencie obudowy chroniącym obiektyw. Nowa (zapasowa) obudowa od jesieni 2019 jest już w moim posiadaniu 😊.

 e-Fabian wideorejestrator SJ8 - obudowa

Poniżej zamieszczam linki do filmów nagranych w trybie rejestratora (HD, 30FPS)

 

 

 

W tym roku mam w planach przetestować kamerkę podczas jazdy na XR650R – moim nowym nabytku wyprodukowanym przez Hondę