Maj 2020

Link do opisu kamerki SJ8 z obudową umożliwiającą stałe zasilanie

Marzec 2019

W tym sezonie przetestuję kamerę SJ8 Pro z obudową wyposażoną w przepust na kabel USB - tak aby nie być ograniczonym w monitorowaniu sytuacji na drodze żywotnością baterii. Podzielę się spostrzeżeniami jak tylko wyruszę na trasę. LWG!

Lipiec 2018

Aktualizacja: Wideo-rejestrator po około roku zaczął żyć własnym życiem. Wszelkie próby rozwiązania problemu zakończyły się niepowodzeniem: wymiany kart na lepsze... założenie nowego konwertera napięcia... podłączenie filtru przeciwzakłóceniowego... instalacja rdzeni ferrytowych na kable do kamer.... Producent wyszukuje coraz bardziej ciekawe testy, które do niczego nie zmierzają.

Nie polecam!

 

Lwg! :)

 

Dwukanałowy rejestrator jazdy przystosowany do montażu na każdym motocyklu to świetna alternatywa dla kamer sportowych, które raczej nigdy nie są przeznaczone do stałej instalacji.

Zeszłoroczne zdarzenie, w którym kierowca samochodu ściął zakręt i zajeżdżając mi drogę spowodował, że zaliczyłem "szlifa" a na koniec odjechał z miejsca wypadku przyspieszyło poszukiwania videorejestratora, który byłby w stanie nagrać materiał do zidentyfikowania winnego i wykorzystania jego polisy do pokrycia strat materialnych. W przytoczonym zdarzeniu niestety musiałem pokryć koszty napraw z własnej kieszeni. Uszkodzone zostały lagi, chłodnica oleju, owiewki, klamka, podnóżek, stelaże owiewki, rękawice, kurtka...

Cel: znalezienie systemu, który byłby na stałe zainstalowany na motocyklu tak, aby zlikwidować problem wymiany akumulatorów, dopasowywania uchwytów montażowych, montażu i demontażu na czas dłuższego postoju. Kamery sportowe zostały odfiltrowane praktycznie na samym początku poszukiwań. Najciekawsze inspiracje pojawiły się gdy trafiłem na aliexpress :). Wkrótce potem znalazłem najbardziej profesjonalnie (chyba) przygotowany zestaw dwukanałowego wideorejestratora motocyklowego produkowanego przez INNOVV. Zestaw obejmuje dwie kamery, rejestrator, konwerter napięcia, przycisk blokujący nagrania przed usunięciem oraz odbiornik GPS.

Innovv K1 zakupiłem bezpośrednio ze strony www.innovv.com a kilkanaście dni później byłem jego posiadaczem.

Przednią kamerę zainstalowałem na śrubie owiewki (śruba niestandardowej długości)

Wideorejestrator motocyklowy CBR1100XX

Tylna kamera idealnie dopasowała się do śruby kierunkowskazu zainstalowanego na uchwycie do kufrów produkcji SW-Motech:

Wideorejestrator motocyklowy CBR1100XX

Obudowy kamer zostały dobrze zabezpieczone przed działaniem czynników atmosferycznych a dodatkowo INNOVV dostarcza w pudełku dwie folie ochronne na szkła obiektywów. Kamery posiadają dwa gwintowane otwory montażowe dzięki, którym dopasowanie montażu na motocyklu jest bardzo proste.

Rejestrator umieściłem pod siedzeniem, we wnęce za tylną lampą. Wbudowany wyświetlacz umożliwia precyzyjne ustawienie kątów kamer, odwrócenie obrazu każdej z kamer oraz skonfigurowanie pozostałych parametrów rejestratora.

Wideorejestrator motocyklowy CBR1100XX

 

Wyświetlacz umożliwia również podgląd i zarządzanie nagranym materiałem. Urządzenie zasilane z konwertera podpiętego do przekaźnika uruchamia się automatycznie po włączeniu zapłonu w motocyklu. Dzięki temu nie trzeba pamiętać o ręcznym włączaniu i wyłączaniu nagrywania ;).

 

System użytkuję dopiero drugi sezon i trudno jest obiektywnie ocenić trwałość produktu. Mogę ze stu procentową pewnością polecić ten system z dwóch powodów:

Pierwszy: identyfikacja tablic rejestracyjnych pojazdów przed motocyklem i z tyłu motocykla za pomocą nagranego materiału jest możliwa.

Drugi: kamery są dyskretne i nie wpływają na aerodynamikę motocykla :)

Wideorejestrator motocyklowy CBR1100XX

Wideorejestrator motocyklowy CBR1100XX

Motoryzacyjne pasje obarczone są ryzykiem wypadków i uszkodzenia sprzętu, które niekoniecznie są spowodowane własnym brakiem rozsądku. Zabezpieczmy się przed brakiem rozsądku innych użytkowników pojazdów mechanicznych.